Sony ma bardzo poważne kłopoty

Sony poinformowało, że spodziewa się rocznej straty w wysokości ponad miliarda dolarów, dlatego podejmuje działania naprawcze.

Owe działania to sprzedaż całego działu PC, o czym dowiedzieliśmy się nieco wcześniej za pośrednictwem agencji Nikkei, ale niestety także masowe zwolnienia. Przemyślenie swojej strategii było konieczne, bowiem poza zakładaną stratą w wysokości aż 1,08 miliarda dolarów, Sony ma także inne problemy. Tydzień temu agencja ratingowa Moody’s obniżyła japońskiemu producentowi ocenę zdolności kredytowej.

To wszystko można podsumować stwierdzeniem, że Sony nie wytrzymuje konkurencji. Z jednej strony na rynku smartfonów królują Apple z Samsungiem, z drugiej strony tańsze telewizory produkują Samsung i LG. A do tego Microsoft ciągle naciska na rynku konsol.

W efekcie Japończycy pozbywają się całego działu PC na rzecz japońskiego funduszu inwestycyjnego, ale także zamierzają zwolnić aż 5 tysięcy osób, co pozwoli zaoszczędzić aż miliard dolarów rocznie, począwszy od 2015 roku.

Sony poinformowało, że pragnie skupić się na swojej linii smartfonów i tabletów.

0
Źródło: Times of India
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.