Sony powoli wychodzi z finansowego dołka dzięki sprzedaży PS4

Gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni opublikował raport finansowy za ostatni okres rozliczeniowy (1 października - 31 grudnia 2013). Gdyby nie zyski z sektora gier wideo z firmą byłoby naprawdę krucho.

Sony zamknie rok finansowy z dniem 31 marca br. i według ostatnich prognoz koncern odnotuje stratę w wysokości miliarda dolarów. Tym co w przyszłości może uratować firmę jest sektor gier wideo. To właśnie on w ostatnim okresie wypracował dla Sony największe zyski.

W porównaniu do ubiegłego roku odnotowano 64,6 % wzrost sprzedaży. Sony zarobiło na sektorze gier 4,2 miliardy dolarów. Bez wątpienia do tak dobrego efektu przyczynił się słaby kurs jena oraz ciesząca się rekordową popularnością premiera PS4. Według ostatnich danych do końca roku Sony sprzedało 4,2 miliony konsol nowej generacji. Niemałe dochody Sony czerpie także z abonamentu PlayStation Plus, którego liczba subskrybentów wzrosła aż trzykrotnie od czasu premiery PS4. Kaz Hirai pochwalił się wczoraj, że ponad połowa posiadaczy konsoli nowej generacji opłaca abonament.

Nieźle radzi sobie także mobilna gałąź firmy. Sprzedaż smartfonów przyniosła firmie 44,7 % zysk w porównaniu z 2012r. Być może zatem restrukturyzacja i zamknięcie działu PC, który ciągnie Sony w dół pomoże w przyszłym roku wyjść firmie na plus.

Pełen raport finansowy możecie obejrzeć pod TYM linkiem.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.