[aktualizacja] W Soczi trzeba zakrywać loga Apple’a na iPhone’ach

Samsung jest jednym z głównych sponsorów zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, a Galaxy Note 3 stał się oficjalnym smartfonem wydarzenia. I tu powstaje problem.

Koreański producent był tak wspaniałomyślny, że rozdał wszystkim olimpijczykom egzemplarz smartfona Galaxy Note 3. Okazuje się jednak, że nie do końca bezinteresownie. Według portalu Bluewin, który należy do Swisscom – największego operatora telekomunikacyjnego w Szwajcarii – Samsung „poprosił” szwajcarskich uczestników Olimpiady by zakryli loga wszystkich swoich mobilnych urządzeń, których nie wyprodukowała koreańska firma, a z których będą korzystać w trakcie ceremonii otwarcia. Samsung najwyraźniej nie chce, by w telewizyjnej transmisji pojawiły się iPhone’y, Lumie i inne urządzenia.

Czy nie prościej byłoby poprosić o zostawienie swoich urządzeń w pokojach?

Aktualizacja:

Samsung zaprzecza, jakoby miał prosić kogokolwiek o zasłanianie logów innych firm na urządzeniach sportowców. W oświadczeniu koreańskiego producenta czytamy:

Samsung nie podjął żadnych tego typu działań wobec sportowców, uczestniczących w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Cała otoczka marketingowa i reklamowa jest prowadzona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Samsung nie uczestniczył w podejmowaniu żadnych decyzji, odnoszących się do firmowania produktów używanych przez sportowców na igrzyskach.

Sportowcy mogą używać takiego sprzętu, jakiego sobie życzą w trakcie ceremonii otwarcia. Obowiązują takie same zasady, jak na poprzednich igrzyskach. Samsung Note 3, który był rozdawany sportowcom to prezent, ażeby mogli oni uwieczniać i dzielić się doświadczeniami w trakcie igrzysk, a telefony zawierają także ważne informacje logistyczne i harmonogramy dla współzawodniczących atletów.

0
Źródło: phoneArena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.