Nokia z Androidem już za 2 tygodnie!

Wall Street Journal: Zbliża się premiera tajemniczej Nokii Normandy.

Wokół Nokii „Normandy” powstały już niemal legendy, które do tej pory nie miały jednak tak silnego wsparcia w źródłach, takich jak the Wall Street Journal. Najpierw szerzyły się pogłoski, że Finowie pracują nad telefonem z Androidem, ale potem wydawało się, że to będzie model z rodziny Asha, który tylko przypomina system Google’a. Dziś okazuje się jednak, że faktycznie Nokia wyda smartfon z Androidem, i to za aprobatą Microsoftu – bez jego zgody nie mogłaby wydać nowego urządzenia do 2015 roku, na mocy podpisanych umów.

Nowa Nokia z Androidem będzie low-endowym smartfonem, który będzie konkurować najbardziej z… Lumią 520 i najmocniejszymi przedstawicielami linii Asha. Oficjalnie specyfikacji technicznej urządzenia nie znamy, ale nieoficjalnie mówi się o dwurdzeniowym procesorze Snapdragon 200, 4-calowym ekranie 800 x 480 pikseli, slotach na dwie katy SIM, 4 GB wbudowanej pamięci flash i 512 MB pamięci RAM.

Co ciekawe, Nokia i Microsoft nie postarali się o licencje na usługi Google. To oznacza, że Nokia z Androidem nie będzie oferować dostępu do Google Play czy Google Maps, podobnie jak w przypadku tabletów Amazon Kindle. W zamian, dostaniemy jednak takie usługi, jak mapy Nokii, muzyczny MixRadio czy sklep z aplikacjami od Nokii.

Nokia z Androidem, i to pod skrzydłami Microsoft? Robi się naprawdę ciekawie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News