Windows 8.1: bez zmian w rozruchu do Pulpitu

Kilka dni temu informowaliśmy was, że Windows 8.1, po aktualizacji Update 1, będzie domyślnie uruchamiał się do Pulpitu, zamiast do ekranu startowego. Wygląda na to, że te informacje były nieprawdziwe.

Windows 8.1 już teraz można w łatwy sposób, zmieniając jedno ustawienie, skonfigurować tak, by po uruchomieniu komputera użytkownikowi prezentowany był Pulpit zamiast rozwiniętego ekranu startowego. Aktualizacja Update 1 miała to zmienić. Po jej instalacji domyślny rozruch komputera byłby właśnie do Pulpitu, a dopiero wciśniecie przycisku Windows prezentowałoby ekran startowy. Jednak jak twierdzi Mary Jo Foley, jedna z najważniejszych blogerek obserwujących Microsoft i jedna z najlepiej poinformowanych osób na temat Microsoftu, Update 1 nic w tej kwestii nie zmieni.

Foley skonsultowała się ze swoimi źródłami wewnątrz Microsoftu i te poinformowały, że, przynajmniej na chwilę obecną, Microsoft nie planuje tego typu zmian. Co więcej, prace rozwojowe nad Update 1 zostały już zakończone, trwają teraz testy aktualizacji, mające na celu wyłącznie wychwycenie usterek. Źródła Foley potwierdziły też, że Update 1 skupia się na uprzyjemnianiu życia użytkownikom Windows 8.1, którzy nie posiadają w swoim urządzeniu dotykowego ekranu.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.