Xbox One zaczyna przegrywać w USA

Microsoft pochwalił się wynikami sprzedaży swoich produktów rozrywkowych, na bazie badań NPD. Nie wyróżnił jednak w tych danych ilości sprzedanych konsol Xbox One. Wniosek? W styczniu już nie sprzedawały się tak dobrze.

Jak twierdzi Microsoft, w styczniu w Stanach Zjednoczonych gry na Xboxa sprzedawały się najlepiej, zostawiając konkurencję w tyle. W sumie sprzedano na terenie USA w ubiegłym miesiącu 2,27 miliona gier na konsole Xbox One i Xbox 360, co stanowi 47 procent całkowitej sprzedaży wszystkich gier na tym rynku. Niestety, w tym raporcie nie znajdujemy informacji na temat gier na Xbox One oraz na temat ilości sprzedanych nowych konsol. Wspomniano tylko, że pięć z dziesięciu najlepiej sprzedających się gier to gry na Xboxa, oraz że już milion osób zaczęło korzystać ze Skype’a na konsoli Xbox One.

Za każdym razem, gdy Xbox jest najlepiej sprzedającą się konsolą w danym miesiącu, Microsoft podaje tę informacje do wiadomości publicznej. A że było tak od wielu miesięcy pod rząd, nie brakowało przechwałek. Styczeń najwyraźniej zmienił ten trend. Wiemy tylk, że w poprzednim kwartale Microsoft sprzedał 3,9 miliona One’ów.

Sony również twierdzi, że jego konkurent doświadczył „zahamowania sprzedaży” i że PlayStation 4 sprzedawało się w tym miesiącu „znacznie lepiej”.

per @LuckyLongworth: PS4 was #1 in sales for next gen consoles in January, nearly doubling the nearest next gen competitor.

— Geoff Keighley (@geoffkeighley) luty 13, 2014

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.