YouTube ma nowego szefa

Susan Wójcicki, która dotychczas pełniła funkcje SVP (czyli senior vice-president, czyli starszy wiceszef) działu reklamy w samym Google została przeniesiona do YouTube. W skrócie: YouTube ma nowego szefa.

Jeśli ktoś pamięta wczesną historię firmy Google, z pewnością kojarzy nazwisko Susan Wójcicki. Była szesnastym pracownikiem Google’a i to właśnie w jej garażu, w Menlo Park przez jakiś czas swoją siedzibę miała firma założona przez Sergeya Brina i Larry’ego Page’a.

Promocja pani Wojcicki wygląda jak część restrukturyzacji kadry decyzyjnej w Google’u. Salar Kamangar (dziewiąty licząc chronologicznie pracownik Google’a), który zajmował się YouTube od 2010 roku (wtedy to współzałożyciel YouTube, Chad Hurley opuścił Google), wkrótce ma otrzymać nowe obowiązki.

Ten ruch rozwiązuje kilka problemów z zarządzaniem strukturami giganta z Mountain View. Do tej pory Wojcicki dzieliła swoje obowiązki z Sridhar Ramaswamy. Dzięki „odziedziczeniu” YouTube przez Susan Wojcicki, Ramaswamy otrzyma wolną rekę jeśli chodzi o dział reklamy.

Jak dotąd nie wiadomo, co planuje nowa szefowa YouTube. Mamy jednak wrażenie, że już wkrótce na naszym ulubionym portalu z filmami o kotach pojawi się trochę więcej reklam…

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.