A co powiecie na… własny plazmowy głośnik?

Wiecie co? Nie bardzo wiemy co tu napisać. Ot po prostu: David Stoyanov, założyciel startupu ExcelPhysics chce najzwyczajniej w świecie produkować fajne, niebanalne gadżety dla geeków. Planuje zacząć od głośnika plazmowego.

Jakiego? Normalne głośniki, do których jesteśmy przyzwyczajeni i korzystamy codziennie generują dźwięk za pomocą membran. Głośnik plazmowy takowych nie posiada. A przynajmniej nie w tym sensie – w głośnikach plazmowych funkcję membran pełnią łuki elektryczne, wytwarzające plazmę. Działa to mniej więcej tak:

Chociaż głośniki tego rodzaju produkowano od 1956 roku, nigdy nie zdobyły zbyt dużej popularności na rynku. Przez to, jakość dźwięku pozostawia wiele do życzenia. Jednak dla gadżeciarzy najważniejszą rzeczą powinien być ten plazmowy łuk, z którego słychać ich ulubione utwory.

Jak dotąd Stoyanov sprzedawał swoje plazmowe głośniki ARC jako zestawy do samodzielnego montażu (do kupienia za 129$, pod tym adresem: http://excelphysics.com/products/arc-plasma-speaker-kit). Przedsiębiorca liczy na to, że pieniądze zebrane dzięki Kickstarterowi pomogą mu udoskonalić projekt głośnika (a raczej dokończyć). Nie ukrywa również, że im większą kwotę uda mu się zebrać, tym lepszej jakości części do głośników będzie mógł zamówić.

Jeśli chcielibyście wesprzeć projekt i przy okazji otrzymać swój własny głośnik plazmowy do samodzielnego montażu, kosztuje to 129$ (licząc z przesyłką). Dla leniwych istnieje również opcja kupienia złożonego głośnika za 119$ (+30$ wysyłka).

Oficjalna strona projektu na Kickstarterze:

0
Źródło: kickstarter.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.