Czy wypożyczalnia smartfonów to dobry pomysł?

W Polsce funkcjonuje kilka pomniejszych firm, które oferują wypożyczenie telefonów komórkowych czy tabletów, jednak wysokie kaucje umowy użyczenia sprzętu raczej odstraszają potencjalnych klientów. By pomysł chwycił na szeroką skalę potrzeba czegoś zdecydowanie prostszego.

O ile funkcjonujące na rynku wypożyczalnie smartfonów skierowane są dla klientów pragnących jedynie przetestować sprzęt, jaki planują później nabyć tak koncepcja chińskiego designera Liu Yi zahacza bardziej o turystów, którzy potrzebują taniego i szybkiego sposobu na wykonywanie połączeń w roamingu. Jeśli nie posiadamy telefonu bez blokady karty SIM takie rozwiązanie byłoby świetną alternatywą.

Kioski rozmieszczone byłyby w różnych częściach miasta np. przy lotniskach. Dostępność telefonów prezentowana byłaby na dotykowym wyświetlaczu – stąd można by także wybrać interesujący nas model. Co do płatności najlepiej byłoby tu posłużyć się kartą kredytową, z której koszt wypożyczenia byłby pobierany po oddaniu aparatu do kiosku. W przypadku nie zwrócenia telefonu usługodawca miałby prawo ściągnąć z karty odpowiednią kwotę.

W Hong Kongu działa także wypożyczalnia godna uwagi. Za stałą, dzienną opłatę (88$) klient otrzymuje nie tylko sam smartfon, ale także nielimitowany pakiet połączeń międzynarodowych oraz nielimitowany internet, a także przejrzysty poradnik turystyczny w formie aplikacji.

0
Źródło: Yankodesign.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.