Film z Pauliną w roli głównej

Mieliśmy już zrzuty ekranowe, teraz mamy pierwsze wideo. Tak wygląda testowa wersja Pauliny (w angielskiej wersji systemu: Cortany), która zadebiutuje wraz z systemem Windows Phone 8.1.

Na poniższym wideo widać wygląd Cortany i część z jej możliwości. Niestety, z uwagi na to, że Cortana (w polskiej wersji językowej: Paulina) wciąż jest produktem nieukończonym, nie wiemy jaki będzie miała głos. Według niepotwierdzonych informacji, barwy głosu ma jej użyczyć Jen Taylor, a więc aktorka, która wcieliła się w Cortanę w grze komputerowej Halo.

Microsoft opisuje Paulinę jako „osobistą asystentkę w telefonie, która jest gotowa by pomagać w przypomnieniach, sugestiach, zadaniach i wiele więcej”. Asystentka będzie wymagała dostępu do naszego Konta Microsoft by móc pracować i będzie pytała się o zgodę, czy może wykorzystać nasze prywatne dane, takie jak geolokalizację, kontakty czy skrzynkę odbiorczą.

Użytkownicy będą mogli ustawić Paulinę tak, by ta nie odzywała się w zadanych godzinach. Będzie można też dodawać kontakty do „kręgu”. Te kontakty będą uważane za istotne, a Paulina będzie podawała istotne informacje na ich temat nawet gdy ją wyciszymy w owych godzinach.

Paulina też, przy pierwszej konfiguracji, będzie zadawała kilka pytań, by lepiej poznać swojego użytkownika. Na filmie widać, jak pyta się o „ulubioną część wieczoru” czy ulubione potrawy.

System Windows Phone 8.1 ma zostać oficjalnie zaprezentowany już za miesiąc.

0
Źródło: UnleashThePhones
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.