HP będzie produkować drukarki 3D

Do tej pory rynek drukarek 3D zdominowany był przez marki, które w większości przypadków dopiero niedawno pojawiły się na rynku, zwykle właśnie przy okazji prezentacji swojego modelu drukarki 3D. "Duzi gracze" drukarkowego rynku przyglądali się spokojnie i stali z boku, ale... wszystko do czasu.

Prezes HP, Meg Whiteman, ogłosiła właśnie, że w czerwcu tego roku koncern ogłosi „niezwykle ważną innowację technologiczną” związaną z drukiem 3D. Mało tego, pani prezes obiecała równocześnie, że będzie to zmiana, która wprowadzi urządzenia drukujące w 3D do zwykłych gospodarstw domowych i niedużych firm, przy równoczesnym rozwiązaniu wielu problemów, jakie trapią obecnie tę technologię.

Nie jest to pierwsza informacja ze strony HP, że jest ono zainteresowane dynamicznie rozwijającym się rynkiem drukarek 3D, ale po raz pierwszy wszystko zapowiedziane zostało tak dosadnie i konkretnie. A ponieważ HP jest rzeczywiście potentatem na rynku drukarek (oczywiście 2D), to obietnice pani prezes Whiteman rzeczywiście mają swoją wagę. Kto wie, może już niedługo, na przykład w 2015 roku, po drukarkę 3D wchodzić będziemy do supermaketu, wybierając jedno z pudeł z logo Canona, Epsona albo HP? Pytanie tylko, czy firmy, które już zadomowiły się na rynku 3D, rzeczywiście na to pozwolą…

Obrazek drukarki 3D pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.