Ile zarabiają programiści?

Dowiedz się w jakim języku programować, by zarobić jak najwięcej.

W 2013 roku w rankingu wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach informatycznych płace programistów znalazły się mniej więcej w środku stawki. –

Mediana wynagrodzenia całkowitego brutto programistów wyniosła 5 650 PLN. Natomiast płace połowy tych specjalistów mieściły się w przedziale od 4 000 PLN do 8 000 PLN. — komentuje Marcin Niedużak z Sedlak & Sedlak.

Wynagrodzenia programistów zależą od regionu Polski, w którym wykonują swoją pracę. W Warszawie i we Wrocławiu mediana wynagrodzeń przekroczyła 6 500 PLN. Zarobki programistów w Krakowie były zbliżone do płac w Gdańsku i wyniosły około 5 900 PLN. Najniższe wynagrodzenia odnotowano w Rzeszowie, gdzie mediana wyniosła 4 000 PLN.

Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto programistów na wybranych stanowiskach (w PLN)

Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto programistów na wybranych stanowiskach (w PLN)

Przeciętne wynagrodzenia programistów Java w 2013 roku wyniosły 6 500 PLN i były o 575 PLN wyższe od zarobków informatyków posługujących się językiem C/C++. Połowa osób programujących w języku.NET zarabiała co najmniej 5 300 PLN, a połowa programistów PHP nie więcej niż 4 475 PLN. – komentuje Marcin Niedużak z Sedlak & Sedlak.

Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News