iOS stanie się najpopularniejszym systemem w… samochodach?

Wszystko wskazuje na to, że podczas targów motoryzacyjnych w Genewie (Geneva Motor Show, 6–16 marca) wielu producentów pokaże samochody pracujące pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego firmy Apple.

Potwierdzone są już informacje, że tego typu samochody pokaże między innymi Ferrari, Mercedes i Volvo, natomiast wśród grona innych, prawdopodobnych premier wymieniane są takie marki, jak Chevrolet, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia i Nissan. Całkiem sporo, choć trzeba zauważyć, że brakuje wśród tej grupy takich potęg, jak Fiat, Ford czy Toyota.

Do samochodów trafi prawdopodobnie iOS w wersji 7.1, oczywiście ze specjalną nakładką przeznaczoną do wygodnej obsługi w samochodzie. Pewnym wyobrażeniem tego, jak taki system będzie wyglądał (choć jeszcze z fazy beta) jest ten film:

Patrząc na to z szerszej perspektywy, wydaje się ciekawe, że Apple (podobnie zresztą jak Microsoft) stara się włączyć do rywalizacji o coraz dynamiczniej rozwijający się rynek oprogramowania sterującego samochodami. Do tej pory karty rozdawał na nim Android, ale… zgadnijcie, smartfony i tablety jakiej firmy używane są najczęściej przez właścicieli samochodów drogich marek? Jeśli Apple na serio potraktuje walkę o ten rynek, to symbol nadgryzionego jabłuszka może się w przyszłości pojawiać naprawdę w wielu modelach aut…

0
Źródło: FT.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.