iOS stanie się najpopularniejszym systemem w… samochodach?

Zbliżające się targi motoryzacyjne w Genewie będą wyjątkowo ważne dla branży komputerowej.

Potwierdzone są już informacje, że tego typu samochody pokaże między innymi Ferrari, Mercedes i Volvo, natomiast wśród grona innych, prawdopodobnych premier wymieniane są takie marki, jak Chevrolet, Honda, Hyundai, Jaguar, Kia i Nissan. Całkiem sporo, choć trzeba zauważyć, że brakuje wśród tej grupy takich potęg, jak Fiat, Ford czy Toyota.

Do samochodów trafi prawdopodobnie iOS w wersji 7.1, oczywiście ze specjalną nakładką przeznaczoną do wygodnej obsługi w samochodzie. Pewnym wyobrażeniem tego, jak taki system będzie wyglądał (choć jeszcze z fazy beta) jest ten film:

Patrząc na to z szerszej perspektywy, wydaje się ciekawe, że Apple (podobnie zresztą jak Microsoft) stara się włączyć do rywalizacji o coraz dynamiczniej rozwijający się rynek oprogramowania sterującego samochodami. Do tej pory karty rozdawał na nim Android, ale… zgadnijcie, smartfony i tablety jakiej firmy używane są najczęściej przez właścicieli samochodów drogich marek? Jeśli Apple na serio potraktuje walkę o ten rynek, to symbol nadgryzionego jabłuszka może się w przyszłości pojawiać naprawdę w wielu modelach aut…