Nokia X zapowiada się na hit!

Wygląda na to, że pomysł Nokii na bardzo tani smartfon z Androidem był pomysłem dobrym. Firma ta właśnie się pochwaliła, że sprzedała już na rynku chińskim w przedsprzedaży milion smartfonów X.

Milion zamówień na Nokię X w cztery dni po uruchomieniu przedsprzedaży? Taki wynik udało się osiągnąć Nokii na chińskim rynku. Wygląda na to, że wkroczenie na rynek najtańszych i najprostszych smartfonów było właściwym krokiem.

Nokia X wykorzystuje mocno zmodyfikowany system operacyjny Android z autorskim interfejsem Nokii oraz z zintegrowanymi usługami Nokii i Microsoftu. Telefon ten posiada czterocalowy ekran, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8225 taktowany z częstotliwością 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Telefon ten nie oferuje żadnej przestrzeni na dane, ale posiada slot na kartę microSD, którą można do tego celu wykorzystać.

Wkrótce pojawią się nieco droższe odmiany tego smartfonu: Nokia X+ z 3-megapikselowym aparatem i dołączoną do zestawu 4-gigabajtową kartą pamięci i Nokia XL z 5-calowym wyświetlaczem i 5-megapikselowym aparatem.

1 million reasons to smile! Preorders of the Nokia X in China hit 1 million! #GoNokiaXhttp://t.co/WEd38QFy9apic.twitter.com/efiXEnFAv2

— Nokia (@nokia) marzec 14, 2014

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.