Samsung zamieni Twoje dłonie w klawiaturę do rozszerzonej rzeczywistości

W październiku ubiegłego roku do sieci trafił wniosek patentowy Samsunga dotyczący okularów do rozszerzonej rzeczywistości. O alternatywie dla Google Glass było jednak bardzo cicho. Dziś wiemy już, że jeśli okulary powstaną najprawdopodobniej zostaną wyposażone też w bardzo ciekawą funkcję wprowadzania tekstu.

Wprowadzanie tekstu przy wykorzystaniu komend głosowych jest szybkie, ale nie zawsze komfortowe. Czasem wolelibyśmy dyskretnie wysłać komuś wiadomość. Tu właśnie projekt okularów Samsunga może uzyskać znaczącą przewagę. Nowy wniosek patentowy zarejestrowany w sierpniu ubiegłego roku prezentuje rozwiązanie, w którym po założeniu okularów na naszych dłoniach zobaczylibyśmy klawiaturę, sprytnie podzieloną między członami naszych palców. Jej układ dopasowywałby się do położenia naszych dłoni, więc moglibyśmy wybrać między schematem qwerty, a standardowym schematem znanym ze smartfonów.

Wybieranie znaku odbywałoby się przy pomocy dotknięcia kciukiem danego członu. Jeśli działałoby to sprawnie zdecydowanie preferowałabym takie właśnie rozwiązanie niż korzystanie z komend głosowych czy panelu dotykowego umieszczonego w ramce Google Glass. Na razie jednak okulary koreańskiego producenta nie zostały oficjalnie zapowiedziane, ale nie zdziwiłabym się, gdyby Samsung czekał z prezentacją produktu do momentu ogłoszenia daty premiery urządzenia Google’a.

0
Źródło: Pocket-lint.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.