„Prawie Ultra HD” w najnowszych telewizorach Sharpa

Sharp wprowadza do sprzedaży telewizory Sharp AQUOS Quattron Pro serii UQ10, obiecując 2,5 raza więcej subpikseli, niż tradycyjne telewizory Full HD.

Telewizory Sharp Aquos 3D UQ10 z technologią Quattron Pro mają wyświetlać obrazy o rozdzielczości 2,5 raza większej, niż Full HD. Oznacza to, że pozwalają na oglądanie materiałów Ultra HD, a treści niższej jakości skaluje właśnie do tego formatu – niezależnie, czy jest to sygnał z tunera satelitarnego, kablowego, telewizji naziemnej, odtwarzacza Blu-ray, DVD, czy konsoli do gier

Quattron Pro to druga generacja opracowanej przez firmę Sharp technologii czterech kolorów podstawowych (RGBY) Quattron, która dodaje żółty subpiksel do standardowej grupy subpikseli RGB (czerwony, zielony, niebieski), dzięki czemu możliwe jest odtworzenie ponad miliarda odcieni kolorów.

Panele Quattron Pro udoskonalono o opracowaną przez firmę Sharp inteligentną technologię sterowania subpikselami, która jest w stanie podzielić 4 subpiksele kolorów podstawowych (RGBY) na dwa (górny i dolny), co powoduje, że jeden piksel obrazu składa się z ośmiu sterowanych niezależnie subpikseli. Technologia ta wyświetla aż 16 milionów subpikseli – o 10 milionów więcej niż oferują standardowe telewizory o rozdzielczości Full HD.

Ceny

:

  • LC-60UQ10 (60 cali) – 8.999 zł
  • LC-70UQ10 (70 cali)– 13.999 zł
  • LC-80UQ10 (80 cali)– 27.999 zł
0
Źródło: Sharp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.