Toro-bots: ogrodowe lampki, które zadbają o odpowiednią pielęgnację roślin

Posiadanie własnego ogrodu przy domu to fajna sprawa, ale też duży obowiązek. By widok zieleni cieszył musimy dbać o odpowiednie nawadnianie, przesadzanie i nawożenie roślin, a nie zawsze znajdujemy na to czas. I tu właśnie wkraczają zrobotyzowani ogrodnicy!

Co prawda zanim przypominające lampki na pajęczych nóżkach roboty będą w stanie rzeczywiście zadbać o stan naszego ogrodu bez naszego udziału minie sporo czasu, ale wizja takiego pomysłu jest całkiem interesująca. Cassinelli Alvaro – naukowiec i artysta zarazem – chciałby by jego Toro-boty na początek pełniły rolę asystentów ogrodowych, które powiadamiałyby nas o stanie naszego ogrodu. Dzięki nim wiedzielibyśmy, która z roślin wymaga przesadzenia bądź nawodnienia. Spacerując po danym obszarze robociki łączą się z centralnym hubem poprzez moduł komunikacji radiowej Xbee. Systemem można zarządzać z pozycji aplikacji na iPadzie.

Ponadto roboty obdarzone są czymś w rodzaju indywidualnej osobowości, dzięki której będą mogły inaczej zachowywać się na daną sytuację. Wyposażono je także w czujniki podczerwieni, które pomogą im w obserwacji ogrodu. Na razie musimy traktować to tylko jako luźny koncept nie przeznaczony do sprzedaży. Ale kto wie? Może jakaś duża korporacja zainteresuje się takimi „inteligentnymi lampionami”?

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.