VLC dla Windows 8 już jest!

Duże zapowiedzi, zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, wielkie obietnice i... spore, kilkumiesięczne opóźnienia. W końcu jednak się pojawił: jeden z najlepszych odtwarzaczy multimedialnych ma już swoją wersję dedykowaną Windows 8. Jest jednak pewien drobny problemik...

VLC dla Windows 8 jest już do pobrania, za darmo, ze Sklepu Windows. Prace nad aplikacją w wersji na ten system operacyjny ruszyły w grudniu 2012 roku i zostały ufundowane za pomocą Kickstartera. Jak się bowiem okazało, ilość pracy była zbyt duża, by móc ją wykonać za darmo, po godzinach (tak był do tej pory rozwijany VLC) i trzeba było nająć profesjonalnych deweloperów, by ci przepisali ten odtwarzacz na nowe platformy Microsoftu.

Obiecywano nam wersje dla Windows, Windows RT i Windows Phone. Te dwie ostatnie jednak nadal nie są ukończone. A co z wersją dla Windows? Ta, podobnie jak jej odpowiednik na inne systemy operacyjne, pozwala na odtworzenie praktycznie dowolnego pliku multimedialnego, nawet w najbardziej egzotycznym formacie, bez zaśmiecania systemu kodekami. Teoretycznie.

W praktyce bowiem nie udało nam się aplikacji, po jej instalacji, uruchomić. Nie jesteśmy jedyni: po zajrzeniu na oficjalne konto twitterowe VideoLAN widzimy wysłanych od użytkowników dziesiątki skarg.

Czujemy pewne rozczarowanie…

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.