Wello: obudowa do smartfona, która monitoruje stan Twojego zdrowia

Niepozorny gadżet, który zastępuje kilka przyrządów medycznych.

Wello wygląda przeciętnie, ot wydawać by się mogło – tylko kolejna, czarna, matowa obudowa. Nic jednak bardziej mylnego. Dzięki wbudowanym czujnikom Wello zmierzy nasze ciśnienie, EKG, tętno, utlenienie krwi, temperaturę, a nawet informacje na temat pracy płuc. By otrzymać szczegółowe dane na temat naszego zdrowia wystarczy przyłożyć na kilka sekund palce we wskazane miejsca.

Następnie wyniki pokażą się na ekranie smartfona, gdzie będziemy mogli zapisać je do naszego profilu. Codzienne badania pozwolą nam szybciej wykryć potencjalną chorobę w organizmie i pomogą osobom z chorobami serca monitorować na bieżąco stan ich zdrowia. Aplikacja pozwala także na założenie różnych profili dzięki czemu z urządzenia może skorzystać cała rodzina. Nie bez znaczenia jest też fakt mobilności tego gadżetu – dziś smartfon mamy przecież zawsze przy sobie, czego nie można powiedzieć np. o ciśnieniomierzu.

Wello w formie obudowy pasować będzie na iPhone’a 4S, 5 i 5S, jednak urządzenie łączy się także przez Bluetooth 4.0 ze smartfonami opartymi o system Android. Wtedy jednak nie jest to już tak wygodne rozwiązanie. Pomysłodawcą Wello jest indyjski start-up Azoi, który zamierza wprowadzić obudowę na rynek jeszcze w tym roku w sugerowanej cenie 199$.