Wiosenny dodatek do Windows 8.1 już „dostępny”

Pierwszy dodatek do Windows 8.1 jest już dostępny do pobrania w sposób nieoficjalny. Wystarczyła drobna modyfikacja w Rejestrze systemu. Nie wiemy jednak do końca, czy odblokowana aktualizacja to jej wersja końcowa.

Pierwszy dodatek Feature Pack do Windows 8.1 (znany wcześniej jako Update 1) pojawił się już w Internecie. Udało się go zdobyć poprzez modyfikację samego systemu operacyjnego. Wystarczyło w Edytorze Rejestru znaleźć kategorię „HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindows” i wprowadzić nowy klucz o nazwie „SHWindowsPoolS14”. Po wykonaniu tej czynności i ponownym uruchomieniu komputera, usługa Windows Update meldowała o dostępności aktualizacji.

Microsoft zablokował już możliwość pobrania dodatku tą metodą, ale pliki instalacyjne rozprzestrzeniły się po Internecie. Należy je instalować w następującej kolejności:

  1. KB2919442
  2. KB2939087
  3. KB2932046
  4. KB2919355
  5. KB2938439
  6. KB2937592

Zanim jednak przystąpicie do instalacji, jest bardzo ważne, by pamiętać o tym, że:

  • Nie wiemy co pojawiło się w Windows Update. Pliki były ukryte i wymagały modyfikacji systemu, by stały się widoczne. Bardzo możliwe, że to nieukończona wersja aktualizacji, a co za tym idzie, po jej instalacji system operacyjny może sprawiać problemy
  • Pliki, które rozprzestrzeniły się po sieciach p2p i forach internetowych, mogły zostać zmodyfikowane przez osoby je udostępniające. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że mogły zostać zainfekowane złośliwym oprogramowaniem

Zalecamy więc cierpliwość i czekanie na oficjalną premierę pierwszego Feature Packa dla Windows 8.1, która ma nastąpić w kwietniu. Jeżeli zdecydujecie się być odważni, pamiętajcie, że robicie to na własne ryzyko.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.