Xbox One w Polsce – znamy datę premiery!

Microsoft oficjalnie ogłosił dostępność największego konkurenta dla PlayStation 4 w naszym kraju. Następcę Xboxa 360 będziemy mogli nabyć we wrześniu. W kwietniu mamy poznać ceny i dostępność usług.

W Polsce konsola Xbox One się w połowie września bieżącego roku. Nie znamy jej dokładnej ceny, ale spodziewamy się, że będzie podobna, jak w innych krajach. To też oznacza, że Xbox One będzie droższy od konkurującego z nim PlayStation 4. W zamian jednak otrzymamy w pudełku z konsolą bogatsze wyposażenie, z Kinectem i zestawem głośnomówiącym na czele.

Wiemy też, że przynajmniej część usług będzie dostępna w naszym kraju. To rodzi duże nadzieje na Xbox Muzyka i Xbox Wideo (a szczególnie to pierwsze wydaje się prawdopodobne), a więc miejsca, gdzie będzie można za niewielką opłatą abonamentową uzyskać dostęp do muzyki i filmów. Niestety, najprawdopodobniej w naszym kraju usługa OneGuide, a więc pełna integracja konsoli z kablówką, nie będzie dostępna. Najprawdopodobniej pojawią się też polskie aplikacje, takie jak ipla, Onet VoD czy TVN Player, aczkolwiek to już tylko nasze spekulacje.

W przyszłym miesiącu Microsoft poda dokładną cenę konsoli oraz ogłosi oficjalnie dostępność poszczególnych usług w naszym kraju.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.