Co nowego w aktualizacji Windows 8.1?

Na konferencji Build firma Microsoft zaprezentowała swoje nowości, które wkrótce pojawią się na rynku.

Główną gwiazdą wieczoru zdecydowanie była aktualizacja Windows Phone 8.1 oraz nowe smartfony Lumia, ale nie możemy także zapomnieć o aktualizacji dla stacjonarnego systemu Microsoftu.

Do kluczowych funkcji Windows 8.1 Update należą:

  • Ulepszenia interfejsu użytkownika, dopasowujące go jeszcze bardziej do sterowania w sposób tradycyjny: myszą i klawiaturą.
  • Możliwość dostępu do paska zadań z dowolnego ekranu,
  • Przypięcie aplikacji Sklepu Windows do paska zadań obok aplikacji pulpitowych oraz ulubionych witryn internetowych,
  • Usprawnienia wydajności i kompatybilności w przeglądarce Internet Explorer 11.

Jeśli chodzi o funkcje dla biznesu, aktualizacja Windows 8.1 oferuje w Internet Explorerze 11 ulepszony tryb zgodności z Internet Explorerem 8, rozszerza funkcje zarządzania urządzeniami mobilnymi oraz zapewnia większą przewidywalność wdrożeń nowych systemów operacyjnych i aplikacji biznesowych poprzez wykorzystanie znajomych narzędzi administracyjnych. Microsoft eksperymentuje także z klasycznym menu Start, ale ono będzie dostępne w przyszłych aktualizacjach.

Aktualizacja Windows 8.1 ma pozwolić producentom sprzętu budować tańsze maszyny — na przykład urządzenia z 1 GB pamięci RAM i dyskiem o pojemności 16 GB – które z takimi parametrami mają działać płynnie.

Dostępność

Obecni użytkownicy Windows 8.1 otrzymają aktualizację bezpłatnie za pośrednictwem usługi Windows Update, a użytkownicy Windows 8 będą mogli pobrać ją bezpłatnie ze Sklepu Windows od 8 kwietnia 2014 r.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.