Colorovy i tani tablet dla biznesmena

Zmysł biznesowy to cecha, którą ma posiadać CityTab Supreme 10" – najnowszy tablet marki Colorovo, który właśnie trafił do sprzedaży. Urządzenie bazuje na podzespołach Intela. Wyposażone jest w system Windows 8.1, pakiet MS Office, a dodatkowo zintegrowane z klawiaturą.

Konkurencja pomiędzy tabletami i laptopami zaostrza się. Widać to również po najnowszym modelu CityTab Supreme 10″, którego sercem jest czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740D o częstotliwości taktowania od 1,33 GHz do 1,83 GHz. Układ współpracuje z kartą graficzną Intel HD Graphics 7 generacji oraz 2 GB pamięci operacyjnej DDR3.

Ekran tabletu stanowi matryca IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości HD 1280×800 px. Jest precyzyjna, jasna i kontrastowa. Dodatkowo posiada 10-punktowy system dotyku. Zastosowane technologie wyświetlania pozwalają na komfortowe użytkowanie tabletu w zmiennych warunkach oświetleniowych oraz przy różnych kątach nachylenia.

Stworzyliśmy urządzenie, które ma cechy pozwalające na konkurowanie z komputerami przenośnymi. Jest niezwykle mobilne i tak samo szybko gotowe do pracy jak Ultrabook. Dzięki współpracy z Intelem oraz Microsoftem uzyskaliśmy tablet w pełni kompatybilny z systemami stosowanymi w większości firm — powiedział Maciej Michalski, Business Product Manager marki Colorovo.

Colorovo CityTab Supreme 10″ otrzymał 32 GB pamięci magazynującej w standardzie. Gdyby jednak taki rozmiar nie był wystarczający, można go powiększyć za pomocą karty SD, nawet o 64 GB. Łącznie można uzyskać szybko dostępną przestrzeń dyskową, na której pomieszczą się dokumenty potrzebne w codziennej pracy.

Producent wyposażył tablet w dwie kamery: przednią z matrycą 2 Mpix oraz tylną 5 Mpix, kartę sieciową WIFI 802.11a b/g/n, system Bluetooth w standardzie 4.0 oraz obsługę modemów 3G USB. Nie zapomniano również o złączu HDMI, które jest bardzo ważnym elementem w tabletach biznesowych, gdyż umożliwia prowadzenie prezentacji z użyciem projektora.

Atutem prezentowanego modelu nie są wyłącznie najnowocześniejsze podzespoły. Użytkownik, który kupuje tablet CityTab Supreme 10″ z systemem Windows 8.1 może liczyć również na funkcjonalny pakiet aplikacji biurowych MS Office. Dzięki temu użytkowanie tabletu nie będzie się różnić od korzystania ze zwykłego komputera. To szansa dla mobilnych grup zawodowych, dla których liczy się przede wszystkim wygoda użytkowania — dodaje Michalski.

Tablet zasila bateria o pojemności 8000 mAh, która wystarcza na 8 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem. Tablet możemy zakupić w dwóch wersjach: z klawiaturą (rekomendowana przez producenta cena detaliczna to 1199 zł) lub bez (1099 zł).

0
Źródło: Colorovo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.