CommBadge – niczym komunikator głosowy ze Star Treka

Wydawanie poleceń głosowych przy pomocy wirtualnych asystentów pokroju Siri czy S Voice nadal ma w sobie pewną magię kina science fiction. Najnowszy gadżet z Kickstartera chce przekonać nas, że tę funkcjonalność można wykorzystać w znacznie bardziej efektywny sposób.

Wydawanie poleceń głosowych nie jest jeszcze popularną funkcją – raczej traktujemy ją jako ciekawostkę, choć jej możliwości są całkiem spore. Często jednak szybciej chwycimy telefon i wykonamy samodzielnie jakieś zadanie np. nastawimy budzik, niż gdybyśmy chcieli uruchamiać aplikację głosową i prosić ją o to samo. Z pewnością częściej korzystalibyśmy z tej funkcji smartfona gdybyśmy nie musieli w ogóle używać do tego rąk. I na tej koncepcji właśnie opiera się CommBadge.

Pod względem technicznym jest to po prostu zestaw głośnomówiący, który przypinamy do swojego ubrania, plecaka czy dowolnego miejsca znajdującego się w zasięgu naszych rąk. Gdy jednak klikniemy w głośniczek będziemy mogli wydawać komendy głosowe bezpośrednio do naszego smartfona bez konieczności wyciągania go z kieszeni czy torebki. W ten sposób wyślemy wiadomości głosowe, zadzwonimy do konkretnej osoby, przejrzymy maile, powiadomienia z serwisów społecznościowych czy zmienimy zadania w kalendarzu. Wystarczy, że nasz smarton będzie znajdował się w zasięgu Bluetooth. Zainspirowane komunikatorem ze Star Treka urządzenie kupicie na Kickstarterze za kwotę 89$.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.