Genius: douszne słuchawki dla graczy

Słuchawki douszne to najczęściej spotykany obecnie rodzaj słuchawek na rynku. Ale nie wśród akcesoriów dźwiękowych dla graczy.

Tymczasem Genius wprowadza na rynek słuchawki Zabius M, które przeznaczone są właśnie dla osób dużo czasu spędzających na graniu. Zostały one wyposażone w 13-milimetrowe, neodymowe przetworniki. Zastosowanie magnesów neodymowych, zamiast tradycyjnych ferrytowych, wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku, dlatego – jak twierdzi producent – słuchawki generują głęboki bas, nie zakłócając przy tym klarowności środkowego i wysokiego pasma częstotliwości. Ich zakres przenoszenia wynosi 20 Hz – 20 kHz, a czułość 100 dB.

Na nieplączącym się kablu umieszczony został mikrofon. Jego częstotliwość przenoszenia wynosi od 100 Hz do 10 kHz, a czułość 42 dB. Mikrofon został wyposażony w przycisk umożliwiający odbiór rozmów.

Słuchawki, zestaw nakładek dousznych, 120 cm dwukolorowy przewód oraz przejściówkę mini jack 3,5 mm można schować w podróżnym etui wyposażonym w karabińczyk. Przejściówka służy do rozdzielenia sygnału mikrofonu oraz głośników, tak aby słuchawki można było stosować również z urządzeniami wyposażonymi w osobne wyjścia audio.

Genius Zabius M wejdą do sprzedaży w drugim kwartale 2014 roku, ale ich cena nie została na razie podana.

0
Źródło: Genius
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.