Google Glass w końcu z obsługą gestów

Do sterowania głosem, mrugnięciem oka i poprzez panel na obudowie okularów dołączy niedługo nowa opcja. Urządzenie rozpozna także gesty naszych dłoni.

Choć do Google Glass po pierwszych testach podchodzimy raczej mało optymistycznie, nie można zaprzeczyć, że urządzenie posiada spory potencjał. Rozwinięcie funkcjonalności okularów jest tylko kwestią czasu. Google Glass nie trafiły nawet jeszcze na rynek masowy, a już przeszły całkiem spore przeobrażenie. Dodanie funkcji sterowania gestami jest jedną z najważniejszych i najbardziej przydatnych funkcji.

Na razie firma OnTheGo rozwija dopiero swój interfejs Ari (Augumented Reality Interface), który znajdzie zastosowanie nie tylko w Google Glass, ale także innych okularach do rozszerzonej rzeczywistości. Na dzień dzisiejszy urządzenie rozpozna dość prosty zestaw gestów, ale z czasem developerzy chcą rozszerzyć go o bardziej skomplikowane znaki np. wystawienie kciuka w górę, czy tworzenie kwadratu z palców. Firma pracuje także nad tym, by umożliwić śledzenie ruchu całej dłoni, co może znaleźć zastosowanie chociażby w grach pokroju Fruit Ninja. teoretycznie tu ograniczać nas będzie jedynie wyobraźnia programistów.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.