Mini Mobile Robotic – najmniejsza na świecie przenośna drukarka

Przenośne drukarki można już co prawda bez problemu spakować do plecaka czy torebki, ale ograniczają nas do jednego formatu. Tymczasem ten maleńki wynalazek z Kickstartera zadrukuje nam dowolną, płaską, papierową powierzchnię.

Ważące 300 gram pudełeczko o wymiarach 10 x 11,5 cm doskonale sprawdzi się w podróży czy we wszystkich awaryjnych sytuacjach, kiedy musimy wydrukować dokumenty. Chociaż parametry drukarki na razie dalekie są od idealnych -rozdzielczość druku to zaledwie 96 x 192 dpi – to Mini Mobile Robotic zasługuje na wzmiankę chociażby ze względu na sam sposób działania.

Urządzenie łączy się bezprzewodowo z naszym komputerem, tabletem lub smartfonem. Wystarczy położyć je na kartce papieru (brak ograniczeń co do rozmiaru – powierzchnia jedynie musi być płaska) w lewym, górnym narożniku i rozpocząć proces drukowania. W środku drukarki znajdują specjalne rolki, które umożliwiają poruszanie się w każdym kierunku. Prototypowa wersja urządzenia drukuje z prędkością około 1,2 kartki na minutę. Na jednym kartridżu powinniśmy wydrukować około 1000 kartek. Akumulator pozwala na pracę do jednej godziny, ładowanie zaś zajmuje około 3 godzin (można także podpiąć drukarkę przez kabel USB do banku pamięci).

Następne wersje drukarki, które zostaną ulepszone dzięki funduszom z Kickstartera mają cechować się nie tylko lepszą rozdzielczością, ale także zaoferować opcję druku w kolorze. Najtańsza wersja urządzenia na Kickstarterze kosztuje 180$ (około 540 zł). Mini Mobile Robotic wejdzie do masowej sprzedaży na początku przyszłego roku o ile twórcy zbiorą 400 tys.$. Aktualnie udało się pozyskać już prawie połowę wymaganych funduszy, a kampania potrwa jeszcze 28 dni.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.