Nadchodzi duża aktualizacja dla PS4

Jeśli aktywnie streamujecie gry na Twitchu i jeśli czekaliście z utęsknieniem na możliwość zapisu gameplayu na dyskach zewnętrznych wypatrujcie na horyzoncie aktualizacji 1.70.

Już „wkrótce” (data premiery firmware’u nie została określona) PS4 doczeka się aktualizacji, która doda nowe narzędzie przydatne osobom, które dzielą się swoimi gameplay’ami. SHAREfactory to tak naprawdę usprawniony edytor wideo. Oprócz przycinania materiału będziemy mogli od teraz dodawać przejścia, motywy graficzne, własną ścieżkę dźwiękową (np. z pendrive’a) oraz nagrywać komentarz głosowy z wykorzystaniem kamerki PlayStation Camera.
I choć nowy firmware nie da nam dalej możliwości udostępnienia filmu na YouTube w sposób bezpośredni to w końcu będziemy mogli zrzucić materiał na dyski zewnętrzne, skąd już zrobimy z nimi co nam się tylko żywnie podoba. Będziemy mogli także ustalić własny czas nagrania (docelowo było to 15 minut). Usunięto także HDCP dzięki czemu będziemy mogli bezpośrednio zgrywać obraz z gry poprzez HDMI.
Mnie najbardziej cieszy jednak zwiększenie rozdzielczości nagrań transmitowanych na żywo poprzez platformę Twitch. Z 960×540 wzrośnie ona do 1280×720 tym samym dorównując jakości oferowanej przez Xbox One. Oprócz tego transmisje na Twitch’u będą mogły być teraz archiwizowane.
0
Źródło: PlayStationBlog
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.