Nowy miesiąc, nowy system dla Xboxa One

Comiesięczne usprawnianie swojej konsoli do gier staje się świecką tradycją Microsoftu. Co dodano tym razem?

Kwietniowa aktualizacja Xbox OS wprowadzi nową funkcję do aplikacji „Friends”: ta teraz będzie potrafiła wyświetlać powiadomienia, jeżeli nasz znajomy lub ulubiony kontakt zaloguje się do sieci Xbox Live. Będziemy mogli też być powiadamiani, jeżeli dana osoba uruchomi tryb multiplayer w grze, którą również posiadamy.

Xbox One będzie teraz również wyświetlał pasek postępu za każdym razem, jak gra zapisuje coś do pamięci konsoli (na przykład punkt kontrolny). Aktualizacja systemu zmienia też sam moduł aktualizacyjny: od teraz, jeżeli konsola ustawiona jest na wyłączanie się w tryb czuwania, będzie ona potrafiła sama, bez udziału użytkownika, pobrać i zainstalować kolejne aktualizacje, jak pojawią się na serwerach Microsoftu.

Nowa wersja oprogramowania poprawia też rozpoznawanie mowy i gestów za pomocą kontrolera Kinect. Usprawnione też zostanie oprogramowanie układowe gamepada i zestawu głośnomówiącego, a aplikacja GameDVR będzie rejestrowała nagrania w wyższej jakości. Z kolei odtwarzacz Blu-ray będzie obsługiwał format 50 Hz, często stosowany w Europie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News