Oto Nokia Lumia 930: najlepsza Nokia wszech czasów!

Powinniśmy się już przyzwyczaić, że nowe telefony Nokii prezentowane są przez... Microsoft. Podczas konferencji Microsoft Build 2014 amerykański koncern pokazał między innymi swojego najnowszego topowego smartfona.

Lumia 930 jest dla Nokii tym, czy dla serii Samsung Galaxy S wersje Mini – mniejszą wersją Lumii 1520. Mniejszą ale i ważniejszą, bo o ile tamten model, ze względu na potężne rozmiary, nie przypada do gustu niektórym użytkownikom, o tyle Lumia 930 to świetny smartfon, który nadal jest właśnie smartfonem.

Nie znaczy to oczywiście, że nowa Lumia 930 jest mała. 5-calowy ekran Full HD (wyposażony w świetne warstwy polaryzacyjne ClearBlack, 441 ppi) i wymiary 137×71×9,8 mm (wraz z 167 gramami wagi) to całkiem sporo. Ale w końcu o to przecież chodzi – jak najlepszy kompromis między wygodą obsługi a wygodą noszenia telefonu.

W środku znajduje się… Lumia 1520. No, może to trochę przesada, niemniej oba smartfony dzielą taki sam procesor Snapdragon 800 (2,2 GHz), tę samą ilość pamięci RAM (2 GB) i pamięci wewnętrznej (32 GB, w Lumii 1520 rozszerzane jednak dzięki kartom Micro SD). Taka sama jest również bezpłatna 7-gigabajtowa przestrzeń na SkyDrivie. Jeśli komuś to nie wystarczy, to warto wspomnieć także o czterech mikrofonach HAAC, dbających o naprawdę wysoką jakość dźwięku. Zupełnie jak… w Lumii 1520.

Aha, jak na flagowego smartfona Nokii przystało, Lumię 930 wyposażono w 20-megapikselowy aparat PureView ze stabilizowanym obiektywem Zeissa. Zapewne ten sam co w 1520…

Warto jednak wspomnieć o nieco innym „designie” dostępnej w wielu kolorach obudowy z metalowymi wstawkami (z możliwością ładowania indukcyjnego) oraz akumulatorze o pojemności 2420 mAh. Jeśli chodzi o łączność, na pokładzie mamy m.in. LTE i Bluetooth 4.0 LE. System operacyjny to oczywiście Windows Phone 8.1

No i ceny. Na razie znamy cenę amerykańską – 599 dolarów (bez abonamentu). Oznacza to, że na polskim rynku możemy się spodziewać tego telefonu gdzieś za około 2400 zł. Już w czerwcu!

0
Źródło: Nokia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.