Polacy coraz częściej szpiegują… się

Niemal o 80% zwiększyła się sprzedaż sprzętu detektywistycznego w 2013 roku. Polacy kupują minikamery, lokalizatory GPS i wykrywacze podsłuchów. Stają się coraz bardziej podejrzliwi, ale też pragną chronić swoich najbliższych.

Z ostatniego badania firmy Spy Shop wynika, że rok 2013 przyniósł gwałtowny wzrost zainteresowania akcesoriami i gadżetami szpiegowskimi. Sprzedaż sprzętu do podsłuchiwania, monitorowania, czy nagrywania z ukrycia zwiększyła się o prawie 80%. Dla porównania w roku 2012 wzrost zainteresowania szpiegowskim sprzętem wyniósł niecałe 40%.

Z analizy wynika, że dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia monitorujące, rejestrujące i umożliwiające podsłuchiwanie. Szczególnie popularne są minikamery, kamery kamuflowane, dyktafony oraz oprogramowanie monitorujące na komputer czy telefony komórkowe, ale też… gazy obronne. Spośród szpiegowskich urządzeń w 2013 roku największy wzrost sprzedaży osiągnęły:

  • Minikamery – 110% wzrostu
  • Narzędzia do monitorowania komputerów – 96% wzrostu
  • Wykrywacze podsłuchów – 96% wzrostu
  • Dyktafony szpiegowskie – 78% wzrostu
  • Podsłuchy – 72% wzrostu

Żeby mieć stały podgląd na małe dziecko lub zabezpieczyć się na wypadek włamania do mieszkania, klienci decydują się coraz częściej na zamontowanie kamery ukrytej na przykład w czujnikach dymu, w regale z książkami albo w budziku.

0
Źródło: Spy Shop
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.