Polacy kupują coraz więcej konsol

Najpopularniejszą konsolą w Polsce jest...

Zwiększona sprzedaż konsol do grania ma z pewnością wiele wspólnego z premierą nowej generacji konsol Microsoftu i Sony. Analitycy z GfK Polonia szacują jednak, że zwiększona sprzedaż utrzyma się w kolejnych miesiącach. Między innymi dlatego, że konsola Microsoftu – Xbox One nie miała jeszcze oficjalnej premiery w naszym kraju i pojawi się dopiero we wrześniu.

Konsole coraz częściej zastępują komputery PC. Stało się to głównie za sprawą kontrolerów ruchowych – obecnie całe rodziny poszukują nowych form rozrywki, w której mogą uczestniczyć wspólnie. A tego pecety zapewnić nie mogą — mówi Tomasz Świeściak z Xbox Polska dla Forsal.pl

Z raportu GfK Polonia wynika również, że udział Sony w rynku konsol domowych wzrósł z 63% do 70%. Co ciekawe, na zakup nowej konsoli Sony decydują się użytkownicy, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konsoli do grania.

Jeśli chodzi o przewagę Sony, wpisujemy się w światowy trend – Playstation 4 sprzedaje się o wiele lepiej od Xboxa One. Zdaniem przedstawicieli Microsoftu wynika to z tego, że Xbox One dostępny jest jak na razie w 13 krajach, Playstation 4 w 57.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News