Polacy kupują coraz więcej konsol

W przeprowadzonych badań przez firmę GfK Polonia wynika, że przez pierwsze dwa miesiące 2014 roku kupili o 30% więcej konsol niż w analogicznym okresie w 2013.

Zwiększona sprzedaż konsol do grania ma z pewnością wiele wspólnego z premierą nowej generacji konsol Microsoftu i Sony. Analitycy z GfK Polonia szacują jednak, że zwiększona sprzedaż utrzyma się w kolejnych miesiącach. Między innymi dlatego, że konsola Microsoftu – Xbox One nie miała jeszcze oficjalnej premiery w naszym kraju i pojawi się dopiero we wrześniu.

Konsole coraz częściej zastępują komputery PC. Stało się to głównie za sprawą kontrolerów ruchowych – obecnie całe rodziny poszukują nowych form rozrywki, w której mogą uczestniczyć wspólnie. A tego pecety zapewnić nie mogą — mówi Tomasz Świeściak z Xbox Polska dla Forsal.pl

Z raportu GfK Polonia wynika również, że udział Sony w rynku konsol domowych wzrósł z 63% do 70%. Co ciekawe, na zakup nowej konsoli Sony decydują się użytkownicy, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konsoli do grania.

Jeśli chodzi o przewagę Sony, wpisujemy się w światowy trend – Playstation 4 sprzedaje się o wiele lepiej od Xboxa One. Zdaniem przedstawicieli Microsoftu wynika to z tego, że Xbox One dostępny jest jak na razie w 13 krajach, Playstation 4 w 57.

0
Źródło: eurogamer.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.