Sony FlexBand – ta inteligentna bransoletka zmiecie konkurencję

O FlexBand usłyszeliśmy po raz pierwszy w 2009r. Wtedy jednak bransoletka nazywała się Contrast i była zaledwie koncepcją muzycznego odtwarzacza wykonanego w technologii OLED. W tym miesiącu Sony zamierza w końcu zaprezentować oficjalnie finalną wersję produktu. Nie znamy jeszcze szczegółów technicznych bransoletki, ale do sieci wyciekły już pierwsze zdjęcia pozwalające nam zobrazować potencjał tego urządzenia.

FlexBand cechować się będzie giętkim, kilkucalowym ekranem o dużej rozdzielczości, który w prosty sposób będziemy mogli rozłożyć na płasko i wykorzystać jako rodzaj niewielkiego tabletu. Bransoletka nie będzie należała do najcieńszych – w jej środku schowana bowiem będzie klawiatura, którą w trybie stacjonarnym użyjemy do sprawniejszej obsługi urządzenia. Jakby jednak tego było mało Sony postanowiło wyposażyć gadżet w projektor sprytnie schowany w wypukłej części bransoletki. Nawet jeśli jego rozdzielczość nie będzie oszałamiająca trzeba przyznać, że takie rozwiązanie przyda się by np. zaprezentować większej publiczności zgromadzone w pamięci pliki multimedialne lub wygodnie pograć w mobilne gry.

Takiej funkcjonalności nie oferuje nam póki co żaden istniejący na rynku smartfon czy inteligentny gadżet – Sony zatem ma wielkie szanse zostać liderem na rynku ubieralnej technologii.

[PRIMA APRILIS] Wiemy, że i tak wszyscy się zorientowali, ale dla formalności wyjaśniamy: ten i parę innych newsów stanowiły nasz mały wkład w świętowanie 1 kwietnia;-) I dziękujemy za zabawne komentarze!!! 😉