W Zatoce Piratów jest już 10 milionów torrentów

Osiągnięty dzisiaj kamień milowy w postaci 10 milionów dostępnych na stronie torrentów okazał się zaskoczeniem dla administratorów witryny. Na prędce musieli oni dopisać kilka linijek kodu, żeby serwer poradził sobie z obsługą dodatkowej cyfry.

W zeszłym roku, The Pirate Bay świętowała swoje 10-te urodziny, jednak dzisiejsze wydarzenie wydaje się nam o wiele ważniejsze – oto portal, któremu co kilka miesięcy grozi zamknięcie, nie tylko trwa nadal ale ma się całkiem dobrze.

Jednak nie wszystkie torrenty z tych imponujących 10 milionów są nadal dostępne. Administracja serwisu przyznaje, że ich aktualna baza danych to „zaledwie” 3050000 torrentów. Reszta została usunięta. Najczęstszym powodem usuwania torrentów jest to, że są one po prostu fałszywe – wrzucaniem fałszywych torrentów zajmują się zarówno ludzie, dla których jest to kolejny sposób na rozprowadzanie złośliwego oprogramowania oraz firmy i organizacje zajmujące się walką z piractwem w Sieci – im więcej fałszywych treści, tym większa szansa na to, że użytkownicy nie znajdą nielegalnego materiału, którego poszukują.

Każdego dnia, w Zatoce Piratów pojawia się ok. 10 000 nowych torrentów. Oznacza to, że przy obecnym tempie, kolejny kamień milowy w postaci 20 milionowego torrenta na stronie, zostanie osiągnięty w przeciągu roku, maksymalnie dwóch.

0
Źródło: torrentfreak.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.