Windows coraz częściej aktualizowany

Pierwsza aktualizacja rozwojowa dla Windows 8.1 pojawiła się raptem kilka dni temu. Wygląda na to, że na kolejną będziemy czekać względnie krótko, bo raptem do końca maja.

Według anonimowych źródeł renomowanej blogerki Mary Jo Foley, druga aktualizacja rozwojowa dla Windows 8.1 miałaby się pojawić już w sierpniu. Oznaczałoby to, że Microsoft znacznie przyspieszył tempo prac nad swoim systemem operacyjnym a także zmodyfikował swój zwyczajowy harmonogram dostarczania aktualizacji do klientów.

Nie do końca wiadomo co owa aktualizacja będzie zawierać. Mówi się o dodaniu nowej wersji Menu Start do systemu. Niewykluczone, że aplikacje ze Sklepu Windows zyskają też możliwość pracy w oknach, ale, jak zaznacza Foley, jest to mało prawdopodobne i zostanie wdrożone dopiero w kolejnej aktualizacji, a zatem w Windows 9, który miałby się pojawić w 2015 roku.

Foley potwierdza też, że Microsoft nadal pracuje nad nową wersją Windows, która działałby zarówno na telefonach, jak i małych tabletach. Ta wersja systemu byłaby całkowicie pozbawiona Pulpitu i najprawdopodobniej nie będzie to kolejna edycja Windows RT, mimo iż ma działać również na procesorach z rodziny ARM.

0
Źródło: ZDNet
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.