G Watch: LG zapowiada… sensowny smartwatch

"Inteligentne" zegarki zraziły już do siebie wiele osób, bo rzeczywiście często okazywało się, że wygoda ich użytkowania pozostawia wiele do życzenia. Ale może smartwatch LG będzie inny?

Trzeba przyznać, że na razie konstrukcja LG prezentuje się całkiem sensownie. Najnowszy film, który prezentuje G Watch’a nie zdradza wprawdzie jeszcze wszystkich szczegółów technicznych urządzenia, ale to, czego się dowiadujemy, wygląda naprawdę praktycznie.

Wiemy już zatem, że smartwatch LG G Watch będzie wodo- i kurzoodporny, a więc bez problemu da się go używać w różnych, nawet nieco bardziej ekstremalnych sytuacjach. Do tego jego korpus wykonany jest z metalu (szkoda jednak, że brak informacji na temat rodzaju użytego szkła). Na filmie da się też zauważyć czujniki wmontowane w spodnią część zegarka (prawdopodobnie czujnik pulsu, może coś więcej).

Oprócz dużej odporności LG obiecuje jeszcze jedną, podstawową wręcz cechę swojego zegarka – długi czas pracy po naładowaniu. Nie pada wprawdzie informacja o konkretnej liczbie godzin, mowa jest jednak o całym dniu pracy (z włączonym ekranem!) po jednorazowym naładowaniu.

No i trzecia ważna sprawa – G Watch pracował będzie pod oprogramowaniem Android Wear, zachowując kompatybilność i współpracując z innymi urządzeniami pracującymi pod systemem Android.

Oficjalna premiera zegarka wraz z najnowszą linią smartfonów LG spodziewana jest pod koniec maja.

0
Źródło: LG
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.