G Watch: LG zapowiada… sensowny smartwatch

Na nowym filmie możemy dokładnie obejrzeć zegarek i wiele się o nim dowiedzieć.

Trzeba przyznać, że na razie konstrukcja LG prezentuje się całkiem sensownie. Najnowszy film, który prezentuje G Watch’a nie zdradza wprawdzie jeszcze wszystkich szczegółów technicznych urządzenia, ale to, czego się dowiadujemy, wygląda naprawdę praktycznie.

Wiemy już zatem, że smartwatch LG G Watch będzie wodo- i kurzoodporny, a więc bez problemu da się go używać w różnych, nawet nieco bardziej ekstremalnych sytuacjach. Do tego jego korpus wykonany jest z metalu (szkoda jednak, że brak informacji na temat rodzaju użytego szkła). Na filmie da się też zauważyć czujniki wmontowane w spodnią część zegarka (prawdopodobnie czujnik pulsu, może coś więcej).

Oprócz dużej odporności LG obiecuje jeszcze jedną, podstawową wręcz cechę swojego zegarka – długi czas pracy po naładowaniu. Nie pada wprawdzie informacja o konkretnej liczbie godzin, mowa jest jednak o całym dniu pracy (z włączonym ekranem!) po jednorazowym naładowaniu.

No i trzecia ważna sprawa – G Watch pracował będzie pod oprogramowaniem Android Wear, zachowując kompatybilność i współpracując z innymi urządzeniami pracującymi pod systemem Android.

Oficjalna premiera zegarka wraz z najnowszą linią smartfonów LG spodziewana jest pod koniec maja.