Galaxy S3: nie wszystkie wersje otrzymają uaktualnienie do KitKata

Informacje oficjalnie potwierdził Samsung

Oprócz Samsunga Galaxy SIII 3G (GT-I9300), o aktualizacji Androida do najnowszej wersji mogą zapomnieć również użytkownicy Galaxy SIII Mini. Poniżej przedstawiamy oficjalne oświadczenie Samsunga w tej sprawie:

W celu przeprowadzenia skutecznej aktualizacji platformy Google’a, muszą być spełnione pewne kryteria: odpowiednia ilość pamięci RAM, możliwości multitaskingu, czy specyfikacja wyświetlacza. Wersje 3G telefonów Galaxy S3 i S3 mini są wyposażone w 1GB pamięci RAM, co nie pozwala na skuteczną aktualizację systemu na obu urządzeniach. Oba telefony, przez swoje ograniczenia sprzętowe, po aktualizacji nie spełniałyby naszych wymogów dotyczących doświadczenia użytkowników. Dlatego też, firma Samsung postanowiła nie aktualizować systemu Android na urządzeniach Galaxy S3 3G i S3 mini 3G. Aktualizację otrzyma Galaxy S3 LTE – urządzenie zostało wyposażone w 2GB pamięci RAM i bez problemu obsłuży najnowszą wersję Androida.

To bardzo uczciwe przedstawienie sprawy i chyba nikt nie powinien być zdziwiony, że nie wszystkie wersje S3 otrzymają oficjalną aktualizację do najnowszej wersji Androida.