Gates nie jest już największym udziałowcem Microsoftu

Jeśli wydaje wam się, że miliony aukcji, które sprzedał Gates, to dużo, to mamy dla was jeszcze kilka innych liczb.

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę, o jakiej wielkości udziałów mówimy. Po tym, jak Bill Gates sprzedał w ten piątek 4,6 miliona aukcji Microsoftu, w jego portfelu nadal pozostaje skromne… 330,1 miliona aukcji. Najbogatszy (zazwyczaj, choć czasem w rankingach spada na drugie lub trzecie miejsce) człowiek świata ma więc co sprzedawać jeszcze przez wiele, wiele lat.

Ale to nie liczba akcji Microsoftu decyduje o tym, że majątek Gates’a szacowany jest na około 80 miliardów dolarów. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że aktualny największy udziałowiec Microsoftu (333,2 miliona aukcji) jest przy Billu biedny jak mysz kościelna – szacuje się go na niecałe 19 miliardów dolarów.

No i najważniejsze pytanie – kim jest ten nowy mega-udziałowiec? To… Steve Ballmer, który przed zaledwie kilkoma miesiącami pożegnał się z posadą prezesa Microsoftu. Skoro zatem Gates stracił swoje pierwszeństwo na rzecz Ballmera, to można powiedzieć, że niemalże zostało w rodzinie…

Zdjęcie, na którym jest Bill Gates, pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.