HTC One M8 Prime: wodoodpory i… egzotyczny

HTC One M8 Prime będzie prawdopodobnie nowym topowym smartfonem tej firmy, detronizującym "zwykłego" HTC One M8. Oto, czego możemy się po nim spodziewać.

Od strony danych technicznych telefon odpowiadać będzie modelom z „półki Prime” innych producentów, takich jak Samsung Galaxy S5 Prime czy LG G3. Możemy zatem oczekiwać 5,5-calowego ekranu o bardzo wysokiej rozdzielczości (1440×2560 pikseli) oraz czterordzeniowego Snapdragona 805, taktowanego z częstotliwością 2,5 GHz. Do tego 3 GB pamięci RAM, odpowiednio imponująca ilość pamięci wewnętrznej i obsługa najnowszych wersji komunikacji LTE (LTE-A kat. 6). Właściwie… klasyka.

Ciekawsze będzie jednak to, co wyróżniać ma HTC One M8 Prime. Po pierwsze, jego obudowa ma być odporna na zanurzenie telefonu w wodzie (więc pewnie także odporna na zabrudzenia, a może również na upadki). Po drugie, ma zostać wykonana z „egzotycznego materiału”. Co to dokładnie oznacza? Nie wiadomo, ale łatwo się domyślić, że skoro HTC One M8 ma już stylową, metalową obudowę, to w przypadku wersji Prime producent musi zaoferować coś ekstra. Mówi się o kompozycie metaliczno-ceramicznym, opartym na aluminium i krzemie.

0
Źródło: @evleaks
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.