Intel Extreme Masters: właśnie wystartował dziewiąty sezon!

Dziewiąta edycja IEM rozpocznie się w Chinach, gdzie w Shenzen już 16 lipca rywalizować będą ze sobą najlepsi e-sportowcy zmierzą się ze sobą w takich grach jak League of Legends, czy Starcraft 2. Nie wiadomo, czy w Chinach pojawi się Counter-Strike:Global Offensive.

Impreza w Shenzen będzie już piątą spod szyldu IEM, która odbędzie się w Chinach. Wcześniejsze edycje imprezy Intela gościły w Szanghaju, Kantonie i Chengdu. Rozgrywki na LAN-ie poprzedzą oczywiście sieciowe eliminacje, które startują już 1 czerwca.

Chiny są ważnym punktem na e-sportowej mapie świata. Przypomnijmy, że finały League of Legends, transmitowane na żywo z katowickiego Spodka oglądało ponad 450 000 Chińczyków – żaden inny kraj nie był nawet bliski pobicia tego rekordu. A jak wiadomo, im lepsza oglądalność, tym lepiej dla organizatorów. Michał Blacharz – Managing Director ds. Pro Gamingu w ESL nie ukrywa, że liczy na pobicie zeszłorocznego rekordu oglądalności:

Ze swoimi tradycjami w e-sporcie i ciągle rosnącą ilością fanów tej rozrywki, Chiny są swego rodzaju uśpionym gigantem w profesjonalnym gamingu. W ostatnim sezonie IEM osiągnął najwyższą ilość oglądających w tamtym kraju, dlatego chcemy, by gracze z Chin mogli rywalizować z zawodnikami z całego świata. Właśnie dlatego przybywamy do Chin każdego roku

. -mówi Blacharz.

Imprezę zorganizowaną w Chinach chętnie obejrzę w Sieci, jednak to na co czekam na prawdę to trzecia edycja IEM w Katowicach. Poprzednie dwie były fe-no-me-nal-ne.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.