Kruger&Matz: nowy gracz na rynku telewizorów w Polsce

Zaprezentowane pod koniec kwietnia urządzenia wchodzą do sprzedaży.

Od niedawna w ofercie Kruger&Matz dostępne są… telewizory. Ich ekrany mają przekątną 40″, 48″ i 55″, do tego rozdzielczość Full HD i podświetlenie LED. Warto wspomnieć również o czasie reakcji matrycy na poziomie 6,5 ms i odświeżanie z częstotliwością 50-60Hz. O dobry dźwięk dbają głośniki o mocy – w zależności od modelu – 2×8 W (KM0248 i KM0255) lub 2×10W (KM0240).

Telewizory Kruger&Matz wyposażone zostały w tuner DVB-T, który pozwala na odbieranie dostępnych kanałów telewizji naziemnej bez konieczności podłączania dodatkowych przystawek. Co więcej, szereg wejść i wyjść (USB, 3×HDMI, RF, VGA, PC Audio, Scart, Audio Video, Coaxial, Komponent oraz slot CI) pozwala cieszyć się różnego rodzaju treściami z dodatkowych nośników. Urządzenia mogą pełnić także funkcję odtwarzacza multimedialnego. Dzięki wejściu USB i funkcji PVR współpracującej z pamięcią masową, użytkownik może zatrzymać obraz w dowolnym momencie, a także nagrywać lub też zaplanować nagrywanie dowolnego kanału.

W celu rozszerzenia funkcjonalności telewizorów, Kruger&Matz wprowadził do oferty przystawkę typu Android Dongle – KM0202, która zmienia te trzy urządzenia w tzw. SMART TV. Przystawka zapewnia dostęp do Internetu przez WiFi, a dzięki Google Play umożliwia instalację różnorakich aplikacji. KM0202 działa w oparciu o system operacyjny Android 4.2. i czterordzeniowy procesor RK3188 ARM Cortex-A9 1.8GHz oraz układ graficzny Mali-400. Ma 2 GB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci wewnętrznej z opcją powiększenia jej o dodatkowe 32 GB za pomocą karty microSD. Funkcjonalność urządzenia zwiększa także port USB oraz bluetooth, dzięki któremu można podłączyć dodatkowe urządzenia sterujące.

Sugerowane ceny detaliczne:

Telewizor Kruger&Matz 40″ – 1299 zł, 48″ – 1950 zł, 55″ – 2499 zł

Przystawka Kruger&Matz Smart TV Android dongle – 349 zł