Lamborghini Huracán: moc supersamochodu z mózgiem superkomputera

Kosztujący ponad 200 tys.$ Lamborghini Huracán LP 610-4 to klasa sama w sobie: węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe, dziesięciocylindrowy silnik o pojemności 5,2 litra i mocy 610 koni mechanicznych, karoseria z włókna węglowego i aluminium. Włoska nowość posiada jednak jeszcze jedną niespodziankę...

To stylowe auto wyposażone zostało bowiem w wysokowydajny procesor Tegra 3 od NVidii, który kontroluje wyjątkową deskę rozdzielczą. Dotychczasowe, cyfrowe deski rozdzielcze posiadały tylko częściowo konfigurowalne ekrany. 12,3-calowy ekran TFT w Huracánie nie posiada stałych elementów – zamiast tego możemy skonfigurować go tak, by wyświetlał najpotrzebniejsze nam informacje. Co ważniejsze jednak taki system informacyjno-rozrywkowy prezentowany jest tuż przed oczami kierowcy, a nie jak zazwyczaj gdzieś w środkowej części pulpitu. Dzięki temu kierowca może skupić się na jeździe, co jest szczególnie istotne w autach sportowych, w których silnik – jak w przypadku tego modelu – rozpędza się do 100km/h w zaledwie 3,2 sekundy.

Tegra 3 generuje obraz z prędkością 60 klatek na sekundę – nie musimy się zatem obawiać, że cyfrowy prędkościomierz nie dotrzyma nam tempa. Poniżej możecie przyjrzeć się z bliska trzem trybom pracy wyświetlacza.

Pełny tryb kierowcy pokazuje nam wszystkie niezbędne informacje o pojeździe: stan paliwa, temperaturę wody w chłodnicy, łącznie z dużym obrotomierzem lub prędkościomierzem pośrodku. W trybie tym będziemy mogli także zobaczyć tytuł utworu odtwarzanego przez zestaw audio.

Drugą możliwością jest tryb mieszany, w którym oprócz prędkościomierza zobaczymy także trójwymiarową mapę służącą do nawigacji.

Ostatnim trybem jest tzw. pełny tryb informacyjno-rozrywkowy, w którym wyróżniona została mapa lub dane pochodzące z systemu audio. Ponadto wszystkie najważniejsze informacje na temat pojazdu są dalej widoczne na krawędziach wyświetlacza.
0
Źródło: Volvo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.