Nowy monitor Samsunga z matrycą typu PLS

PLS (Plane-to-Line-Switching) to autorska technologia firmy Samsung.

Jak twierdzi Samsung, matryce LCD wykonane w technologii PLS charakteryzują się jasnością większą o 10 procent (w porównaniu do standardowych ekranów IPS) oraz jeszcze większymi kątami widzenia. W przypadku najnowszego modelu SD390 wynoszą one 178 stopni, zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD (1920×1080) i formacie 16:9. W monitorze zastosowano też tak zwany kontrast dynamiczny (Mega DCR), wspomagający wyświetlanie głębokiej czerni i wyrazistej bieli. Natomiast funkcja Magic Upscale gwarantować ma wysoką jakość wyświetlanych treści, niezależnie od ich źródłowej rozdzielczości. Jej działanie zapobiegnie też zniekształceniom obrazu podczas skalowania do rozdzielczości Full HD.

Specjalnie z myślą o graczach w modelu SD390 Samsung wprowadził Tryb Gier, uruchamiany za jednym przyciśnięciem guzika na panelu monitora. Wyświetlany obraz jest wówczas optymalizowany pod kątem gier – zmianie ulega kontrast, a jasność i ostrość zostają zwiększone. Dzięki temu obraz staje się wyraźniejszy i bardziej czytelny.

Monitor Samsung LS22SD390QS został wyposażony w zestaw łączy HDMI oraz D-Sub. Dostępny w sugerowanej cenie 615 zł (brutto).

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News