Parrot Bepop – dron z kamerą i wsparciem dla… Oculus Rifta

Oto najnowsza propozycja dla fanów latających gadżetów.

W ostatnim kwartale tego roku firma Parrot wypuści na rynek swojego najnowszego drona. Cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale producent zapewnił, że będzie on dostępny w przedziale 300-1000$. Bepop (lub inaczej AR Drone 3.0) został wyposażony w 14-megapikselową kamerę wideo rejestrującą nagrania w rozdzielczości 1080 p. Szerokokątny obiektyw typu rybie oko (180 stopni) oraz trzyosiowy stabilizator mają zapewnić zadowalającą jakość filmów i zdjęć. Pamięć wewnętrzna drona pomieści 8 GB materiału.

Podobnie jak poprzednie modele Parrot Bepop wyposażony jest w moduł Wi-Fi, dzięki któremu urządzenie łączy się z naszym tabletem czy smartfonem. Sygnał powinien obejmować zasięg około 300 metrów. Jeśli to dla nas zbyt mało zawsze jednak możemy dokupić Skycontroller, który oprócz wygodniejszego uchwytu posiada także antenę, która wzmocni zasięg Wi-Fi do 2 km.

Parrot dostrzega też potencjał wirtualnej rzeczywistości. Bepopa będziemy mogli obsługiwać nie tylko standardowo – za pomocą tabletu i smartfona – ale także z wykorzystaniem różnego sprzętu VR np. Oculus Rifta. Dzięki temu tuż przed swoimi oczami zobaczymy widok z lotu ptaka. Tą opcje traktowałabym jednak jako ciekawostkę bo z uwagi na bezprzewodową komunikację opóźnienie na Oculus Rifcie i jemu pochodnych z pewnością będzie na tyle odczuwalne, że w zasadzie niepraktyczne… Bepop nie jest pozbawiony także największego ograniczenia poprzedniego modelu – jego akumulatorki wystarczą jedynie na 12 minut lotu…

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News