Polski system operacyjny szuka wsparcia na PolakPotrafi.pl

Sprawdźcie, bo warto!

Pomysł na projekt zrodził się około 15 lat temu, w czasach, gdy jeszcze nikt nie myślał na poważnie o tego typu aplikacjach, jednak nie było wtedy ku temu stosownych technologii, również łącza internetowe pozostawiały wiele do życzenia. Odpowiednie technologie w końcu jednak się pojawiły i praca nad projektem ruszyła na początku 2013 roku. W listopadzie 2013, twórca PHPOS – Marcin Szczygliński udostępnił pierwszą, bardzo wczesną beta-wersję, na której to wersji niestety dalszy rozwój został wstrzymany.

Powodem oczywiście był fakt, iż jest to projekt tworzony zupełnie za darmo, po godzinach i nie generuje on w żaden sposób profitów dla jego autora, stąd też pomysł wystawienia projektu na platformę crowdfundingową. Dalsze prace wymagają niestety funduszy, gdyż projekt tworzony jest „po godzinach”, Praca nad projektem jak do tej pory pochłonęła już ponad tysiąc godzin, a sam projekt jest tworzony – jak to się pięknie mówi – „od ludzi, dla ludzi”.

Do stworzenia systemu wykorzystano HTML5, CSS3 i Javascript/Query. Wszystko kontrolowane jest przez PHP5 i bazę danych SQL. Dzięki temu najnowszy polski system jest bardzo uniwersalny i jeśli Szczyglińskiemu uda się zebrać pieniądze, to zakres urządzeń, na których będzie można z niego skorzystać jest baaaardzo szeroki. Nieco kontrowersyjną decyzją wydaje się upodobnienie PHPOS do systemu Windows 7, jednak trzeba przyznać, że dzięki temu odnalezienie się w PHPOS zajmuje dosłownie chwilę.

Jeśli chcielibyście pobrać PHPOS, zapraszamy na oficjalną stronę projektu: http://www.phpos.pl/ Z kolei aby wesprzeć projekt i dowiedzieć się o nim więcej i materialnie wesprzeć autora, zapraszamy na: http://polakpotrafi.pl/projekt/polski-webowy-system-operacyjny