Rozszerzona rzeczywistość ułatwi życie pilotom

Już nie tylko gry i zabawki w naszych smartfonów. Wirtualna rzeczywistość pojawia się w coraz to nowszych dziedzinach naszego życia. Teraz wkracza do lotnictwa.

Z myślą o pilotach, firma Elbit Systems zaprezentowała właśnie Skylens. Gogle z rozszerzoną rzeczywistością będą wyświetlać najważniejsze informacje przed oczami pilota w warunkach, w których nie może on polegać na swoim własnym wzroku.

Urządzenie pozwala na sprawdzanie danych podawanych przez instrumenty pokładowe, bez odrywania wzroku od horyzontu. Co prawda istnieje już podobne rozwiązanie – Enhanced Flight Vision Systems (EFVS) już teraz potrafią przekazywać pilotom informacje za pośrednictwem przypominających okulary wyświetlacze, jednak jak zapewnia Elbit Systems – Skylens to krok dalej. Urządzenie ma być o wiele wygodniejsze w użyciu i bardziej uniwersalne w swoich zastosowaniach.

Do tego Skylens współpracuje z istniejącymi już z obecnymi technologiami i systemami używanymi w lotnictwie. Obecnie nowa technologia testowana jest pod kątem bezpieczeństwa – jak zapewnia producent, nowe gogle z rozszerzoną rzeczywistością powinny pojawić się w samolotach i helikopterach do 2016 roku.

Ciekawe, czy opróćz Skylens pojawię rozwiązanie opierające się na wirtualnej rzeczywistości. Niektóre armie eksperymentują już z Oculus Rift, który jest już testowany przez norweskie załogi czołgów.

0
Źródło: tech.wp.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.