Samsung Galaxy S5 Active na filmie!

Mamy też potwierdzenie danych technicznych smartfonu!

Na pierwszym filmie możemy między innymi dokładnie przyjrzeć się budowie zewnętrznej i wewnętrznej telefonu, wyglądającego jeszcze bardziej „pancernie” niż jego poprzednik, Galaxy S4 Active. Obie konstrukcje łączy za to zastosowanie czysto fizycznych przycisków nawigacji u dołu ekranu. O tym, że jest to dobre rozwiązanie, może przekonać się każdy, kto próbował obsługiwać ekran dotykowy mokrymi rękoma (nie wspominając już o obsłudze pod wodą).

Drugi film

skupiony został na pokazaniu parametrów technicznych telefonu oraz pierwszych benchmarkach. Możemy zatem przekonać się, że urządzenie pracuje pod systemem Androidem w wersji 4.4.2, a jego serce stanowi Qualcomm Snapdragon 801 (procesor) i Adreno 330 (grafika). Rozdzielczość wyświetlacza Galaxy S5 Active to Full HD (1080×1920 pikseli), natomiast główny aparat umieszczony na tylnej ściance ma matrycę z 16 milionami pikseli, co przekłada się na zdjęcia w rozdzielczości 5312×2988 pikseli.

Jak można się było spodziewać, wyniki benchmarków, jakim poddali nowy smartfon Samsunga redaktorzy TK Tech News, wypadły bardzo obiecująco. Przekonajcie się zresztą sami: