To (niestety) nie jest wygląd nowego smartwatch'a Samsunga lecz grafika pokazująca pewne wyobrażenia i marzenia niezależnych projektantów.

Samsung pracuje nad w pełni samodzielnym smartwatch’em

Bez pomocy smartfona będzie można z przesłać i odebrać dane, a może nawet zadzwonić.

To (niestety) nie jest wygląd nowego smartwatch'a Samsunga lecz grafika pokazująca pewne wyobrażenia i marzenia niezależnych projektantów.

To (niestety) nie jest wygląd nowego smartwatch’a Samsunga lecz grafika pokazująca pewne wyobrażenia i marzenia niezależnych projektantów.

Nowy smartwatch Samsunga ma zostać pokazany w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Będzie wyposażony między innymi w aparat cyfrowy, moduł GPS i czujnik tętna. Najważniejsze jest jednak co innego – w informacjach, do których dotarł Wall Street Journal, mówi się o możliwości samodzielnego wysyłania i odbierania poczty elektronicznej. Tego typu funkcjonalności nie da się zapewnić bez wyposażenia zegarka w oddzielną kartę SIM, oczywiście wraz z zapewnieniem odpowiednich usług ze strony operatorów komórkowych.

Wysyłanie i odbieranie maili to jednak tylko pewne minimum. Urządzenie będzie prawdopodobnie otwarte na instalację oprogramowania firm zewnętrznych (choć nadal ma pracować pod Tizenem, a nie Androidem), a dodatkowe oprogramowanie to… dodatkowe możliwości. Nawet jeśli możliwość wykonywania zwykłych połączeń telefonicznych zostanie w tym zegarku zablokowana, w grę wchodzić będą różnego rodzaju komunikatory, oferujące między innymi… połączenia głosowe.

Naszym zdaniem
To, jak agresywnie Samsung walczy o rynek, który tak naprawdę dopiero się kształtuje, robi wrażenie. Częstotliwość, w jakiej na rynek wchodzą kolejne modele Galaxy Gear, jest chyba wyższa od jakichkolwiek oczekiwań zarówno dziennikarzy, jak i użytkowników i… samego rynku, ale zapewne w tym szaleństwie jest dobrze przemyślana metoda. Premiera iWatch’a firmy Apple cały czas się opóźnia, więc być może chodzi po prostu o zdobycie jak największych udziałów w rynku zanim do niej w końcu dojdzie.
Natomiast pełne usamodzielnienie „inteligentnych zegarków” uważamy za bardzo sensowne rozwiązanie, do którego prędzej czy później musi dojść. Tak samo zresztą odbywało się to w przypadku hybrydowych aparatów/smartfonów z serii Galaxy Camera.