Skąpiec i Opineo zostały przejęte przez Onet

Grupa Onet.pl, której właścicielem jest Axel Springer kupiła wczoraj 80% udziałów w popularnych serwisach internetowych Skąpiec.pl i Opineo.pl

Nowy właściciel serwisów obiecuje, że obie platformy będą rozwijane, tak aby zapewnić internautom wygodne robienie zakupów w Sieci.

-Poszukiwaliśmy mocnych partnerów, którzy umożliwiliby nam rozwój w tym segmencie. Zarówno Skąpieć, jak i Opineo to bardzo dobre produkty stworzone i prowadzone przez mocny zespół – tak w komunikacie prasowym wypowiada się Robert Bednarski, który jest prezesem zarządu Grupy Onet.pl.

Skąpiec to jedna z najpopularniejszych polskich porównywarek cenowych. Serwis w 2004 roku został założony przez Mariusza Janiszewskiego. W marcu Skąpca odwiedziło 2 050 585 użytkowników. Opineo to z kolei serwis, w którym można znaleźć opinie internautów na teamt produktów, firm, usług i sklepów internetowych. Założony w 2006 roku przez Pawła Kucharzaka cieszy się nieco mniejszą popularnością wśród internautów – w marcu odwiedziło go 549 864 użytkowników.

Założyciele obu serwisów nadal będą nimi kierować, jednak ostateczne decyzje podejmować będzie Grupa Onet.pl – Janiszewski i Kucharzak będą mniejszościowymi udziałowcami.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.