Skylock: blokada rowerowa zintegrowana ze smartfonem

Zasilany energią słoneczną akumulator, alarm antywłamaniowy i zderzeniowy, centralny zamek z pilotem, a nawet możliwość implementacji systemu wypożyczalni rowerowej.

Pisaliśmy niedawno o „inteligentnym” rowerze, który m.in. posiadał system antykradzieżowy. O ile jednak tamten pomysł sprawdziłby się tylko w takiej przyszłości, w której po ulicach miasta jeździłoby więcej rowerów tego typu, tak opisywany tutaj Skylock zadziała już teraz. Blokada od Velo Labs jest o tyle skuteczniejsza, że nie postawi nas przed faktem dokonanym, a poinformuje nawet o potencjalnej próbie kradzieży.

Skylock łączy się z naszym smartfonem za pomocą modułu Bluetooth 4.0 lub WiFi. Odblokowujemy go zdalnie z poziomu aplikacji, automatycznie (wystarczy, że zbliżymy się ze smartfonem) lub wklepując kod na panelu dotykowym urządzenia.

Skylock ma wbudowane także czujniki ruchu – gdy ktoś zacznie kręcić się koło naszego roweru i system odnotuje wstrząsy natychmiast powiadomi użytkownika poprzez alarm w aplikacji. Podobnie w przypadku jazdy – gdy Skylock wyczuje mocne uderzenie automatycznie powiadomi służby ratownicze o wypadku.

Jego niewątpliwą zaletą jest także wbudowana bateria słoneczna. Nie musimy martwić się, że Skylock przestanie działać – wystarczy w miarę możliwości ustawiać rower na słońcu. A jeśli zechcemy udostępnić nasz rower znajomemu możemy za pomocą aplikacji stworzyć prywatną wypożyczalnię.

Skylock będzie dostępny w sprzedaży w przyszłym roku za cenę 249 dolarów. Jeśli jednak złożymy zamówienie przedpremierowe będziemy mogli go dostać już za 159 dolarów.

0
Źródło: Cnet.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.